^Powrót na górę
Get Adobe Flash player

J. angielski

Zajęcia z j. angielskiego
 
Witam na ostatnich zajęciach w tym roku szkolnym. 
 
Na zakończenie proponuję dzieciom posłuchanie i pośpiewanie wesołej piosenki, podczas której można powtarzać wersy i tańczyć, naśladując ruchy osób występujących w piosence:  https://www.youtube.com/watch?v=hfZ-438DrIs
 
Przesyłam również link do "Świnki Peppy" po angielsku, odcinek pt. "Na plaży": 
 
Dziękuję serdecznie i życzę udanych, bezpiecznych wakacji :)
Ania Mikulska
 
 
 
 
Dzień dobry!   04.06.2020r.
Dzisiaj zachęcam uczniów do obejrzenia filmiku z nazwami ubrań. Nie ma tutaj samych słówek, prezentowanych w tradycyjny sposób, ale są one sprytnie wplecione w zabawne sytuacje. Dodatkowo, pan występujący w filmiku mówi z typowym brytyjskim akcentem, co też jest ważne w nauce języka:
 
Miłego oglądania!
Anna Mikulska
 
 
 
Witam!  28.05.2020r.
Dzisiaj dzieci powtórzą nazwy kolorów. W filmiku można w rytmiczny sposób powtarzać nazwy kolorów, natomiast w spokojnej i miłej do posłuchania piosence oprócz kolorów pojawiają się również inne fajne słówka. Polecam :)
 
Miłego dnia!
A. M.
Dzień dobry!    21.05.2020r.
Dzisiaj powtórka liczenia w krótkim filmiku https://www.youtube.com/watch?v=85M1yxIcHpw , i karta pracy - kolorowanie według kodu. Można oczywiście wydrukować obrazek w wersji czarno-białej, a kolory przypisane poszczególnym cyfrom podglądać na ekranie komputera. 
Dla dzieci, które rozpoznają zapisane cyfry załączam kartę pracy, w której należy połączyć cyfrę z odpowiednim rysunkiem.
Pozdrawiam!
A. Mikulska
 
 
Witam!     14.05.2020r.
Dzisiaj proponuję dzieciom zapoznanie się ze słownictwem dotyczącym natury i krajobrazu - Nature Vocabulary.
Proszę o obejrzenie filmiku i powtarzanie słówek, które są intonowane w przyjemny i rytmiczny sposób: https://www.youtube.com/watch?v=PaiNKEcaHEc . Wymienię je po kolei, gdyż nie zawsze wiadomo dokładnie o jaki element natury chodzi: plaża, chmura, pustynia, farma, kwiat, las, trawa, dżungla, jezioro, liść, księżyc, góra, ocean, staw, deszcz, tęcza, rzeka, niebo, śnieg, gwiazda, burza, słońce, drzewo, wiatr.
W filmiku jest dużo słówek, ale jak pisałam wcześniej, chodzi głównie o to, żeby dzieci miały kontakt z językiem i się osłuchiwały z jego brzmieniem. Poza tym trudno jest znaleźć filmik z odpowiednim słownictwem, w którym jest np. 5 słówek. 
Dobrze byłoby obejrzeć filmik i powtarzać słówka kilka razy.
 
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
Ania Mikulska
 

Witam!        07.05.2020r.

Na poprzednich zajęciach przesłałam dzieciom link do filmiku z nazwami zwierząt. Dzisiaj proszę, aby dzieci obejrzały go jeszcze raz w celu przypomnienia sobie tych nazw                                          https://www.youtube.com/watch?v=noJshyX8yqU .  Następnie proszę o obejrzenie filmiku z historyjką, w której występują te same zwierzątka https://www.youtube.com/watch?v=vJfb5iHhCpU . W historyjce różne zwierzęta próbują ostrzec żyrafę przed zbliżającym się lwem. Jednak jest ona tak wysoka, że nie słyszy przyjaciół. Dopiero papuga, która podfrunęła na wysokość głowy żyrafy, zdołała w samą porę ją ostrzec. 

Oczywiście dzieci nie będą rozumiały wszystkiego, ale na tym etapie edukacji chodzi głównie o to, aby mieć kontakt z językiem i się z nim osłuchać, z jego brzmieniem i intonacją.

Życzę dzieciom miłego oglądania i słuchania :)

Anna Mikulska

 

 

Witam!
Na języku angielskim pozostajemy w temacie zwierząt. Wcześniej dzieci poznały nazwy zwierząt na wsi, dzisiaj będą zwierzęta dziko żyjące. Zachęcam dzieci do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym sympatyczna gąsienica prezentuje zwierzęta:  https://www.youtube.com/watch?v=noJshyX8yqU . 
Najlepiej obejrzeć filmik kilka razy i powtarzać usłyszane nazwy zwierząt.
Pozdrawiam :)
Anna Mikulska
 
 
Dzisiaj chciałabym zachęcić dzieci do ponownego obejrzenia filmiku z nazwami zwierząt:
Załączam również kartę pracy, w której należy pokolorować tylko te zwierzątka, które mieszkają na wsi. Karta znajduje się na dole strony w załączniku Zwierzęta na wsi!
 
Dziękuję i życzę miłego dnia :)
Ania Mikulska

 

 

Dzień dobry! 

Dzisiaj proponuję dzieciom zapoznanie z nazwami zwierząt na wsi. Proszę, aby dzieci posłuchały nazw zwierząt i je powtarzały w filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=bV8MSaYlSbc . Im więcej razy posłuchają to nagranie, tym lepiej. Zwierząt jest dosyć dużo, ale może chociaż kilka z nich uda się dzieciom zapamiętać.

Dziękuję i pozdrawiam!
Anna Mikulska  

 
 
 
Propozycja w dniach 06.04. - 08.04.2020r. p. Ania Mikulska
 
  
 

Propozycja na ten tydzień 30 marca - 3 kwietnia 2020r. p. Ania Mikulska

 

Piosenka z pokazywaniem części ciała, którą dzieci znają   https://www.youtube.com/watch?v=WX8HmogNyCY

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Cyfry - motyl.pdf)Cyfry - motyl 284 kB20
Pobierz plik (Cyfry.pdf)Cyfry 307 kB19
Pobierz plik (Zwierzęta na wsi.pdf)Zwierzęta na wsi 527 kB29
Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe w Mełnie Rights Reserved.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych